DF175/150A

Vieglāki, spēcīgāki, ātrāki – BIG BLOCK dzinēji!

Suzuki inženieri izmanto uzlabojumus četrtaktu dzinēja ražošanas  tehnoloģijā. Šie ir visjaudīgākie četru cilindru piekaramie motori, kādus Suzuki jebkad ir konstruējis.

Suzuki augstās klases jauda un kompaktais dizains, ir redzams šajā sērijveida četru cilindru piekaramo motoru trijotnē - DF200AP, DF175TG un DF150TG. Atslēgas pagriešana atbrīvo lielā bloka jaudu no 2867 cmar vislielākajiem virzuļiem savā klasē, lai gan to lielais tilpums paaugstina paātrinājumu, tas nenozīmē, ka tie ir lielāki un smagāki. Gluži otrādi, Suzuki inženieri ir izstrādājuši šos „lielo bloku” motorus, lai tie būtu maksimāli kompakti un viegli.

Visjaudīgākajiem četru cilindru piekaramajiem motoriem, kādus Suzuki jebkad ir konstruējusi, tiek piedāvāts vislielākais cilindru tilpums un vieglākais svars savā klasē, vienlaikus nodrošinot lielisku jaudu.

 

 

 

 

Suzuki Precision Control (Elektroniskā drosele un ātrumu pārslēgšanas sistēmas)
Suzuki Precision Control ir tehnoloģiski progresīva, datorizēta vadības kontroles sistēma, kas aizstāj parasto, mehānisko distances trošu vadības sistēmu. Elektriskais kabelis, kas savieno dzinēju ar vadības pulti, novērš berzi un pretestību, kā tas ir attiecībā uz mehānisko kabeļu vadību. Tas Jums ļauj baudīt vienmērīgu roktura pārslēgšanās darbību. Sistēmas dators apstrādā un nosūta precīzas komandas reālajā laikā, lai elektroniskie motora pievadi laivas dzinējā, nodrošinātu precīzu un vienmērīgu droseles kontroli un nevainojamu pārslēgšanos starp ātrumiem. Visizteiktāk tas ir jūtams un salīdzināms zemo apgriezienu diapazonā, kur droseles darbība ir nepieciešama īpaši vienmērīga un precīza. Kopā ar Suzuki Lean Burn Control System ļauj kontrolēt degvielas un gaisa plūsmu, lai palielinātu kontroli pār sagatavoto degmaisījumu, tādejādi uzlabojot degvielas ekonomiju plašā darbības diapazonā. Suzuki Precision Control ietver sevī aizsardzības sistēmu, kas palīdz pasargāt motoru pret bojājumiem dēļ nepareizas ātrumu pārslēgšanas. Kā arī un tās dizains un vienkāršāka elektroinstalācijas ierīkošana padara vieglāku un ātrāku dzinēja uzstādīšanu un komutāciju.
Sistēma piedāvā šo vadību uz vienu dzinēju, pārī divi dzinēji, trīs vai četriem laivu motoriem, kā arī divas atsevišķas vadības pults darbību.

 O2 Sensora kontroles sistēma, jeb lambda zonde
Tāpat kā daudzi no Suzuki augstās klases piekaramajiem motoriem, arī DF150 / 175TG ir aprīkots ar O2 Sensoru, kas palīdz uzturēt optimālu dzinēja efektivitāti. Sistēma uzrauga dzinēja darbības apstākļus, lai sniegtu informāciju ECM, kas nodrošina precīzu degvielas / gaisa maisījumu padevi visā dzinēja darbības diapazonā.

Big Block - Lieljaudas dzinējs
Projektēšanas uzdevums bija sniegt laivotājiem tādu pašu jaudu kādu nodrošina piekaramie dzinēji ar V6 dzinējiem. Lai to izdarītu, Suzuki inženieri sāka ar 2,9 litru četrcilindru rindas bloka motoru, kuru izmanto DF150 / 175 laivu dzinējos. Atjauninot "Big Block" dizainu ar DOHC četru vārstu uz vienu cilindru dzinēja galvu un 10.2: 1 kompresijas pakāpi. Turklāt dzinējs papildināts ar Variable Valve Timing sadales gāžu siksnu, daudzpakāpju Multi- Stage ieplūdes kolektoru, un 32 bitu borta datoru, kā rezultātā inženieri nonāk pie dzinēja, kas sver par 30kg mazāk, nekā tā iepriekšējā V6 versija padarot to par lielisku izvēli uz jebkura tipa laivas.

Multi-Stage Ieplūdes kolektors (MSI)
Saņemot lielāku gaisa apjomu cilindros, tas nozīmē būtisku jaudas pieaugumu. Pie Ātrgaitas, jeb braucot ar augstiem dzinēja apgriezieniem, dzinēja darbība parasti prasa lielāku gaisa ajomu, pie zema ātruma attiecīgi mazāk. Suzuki Multi-Stage ieplūdes sistēma atbilst šīm vajadzībām, izmantojot divas ieplūdes kolektora caurules uz cilindru, lai nodrošinātu motoram saņemt pareizo gaisa daudzumu. Pie zemiem apgriezieniem, gaiss nonāk sadegšanas kamerā caur garāku, izliekti kolektora cauruli, kas uzlabo degvielas sadegšanu un veicina griezes momentu. Kad apgriezieni palielinās, vārsti atveras un gaiss pieplūst pa īsākajām gaisa ieplūdes caurulēm, šīs caurules atļauj piegādāt lielāku gaisa tilpumu degkamerā, palielinot dzinēja spēju "elpot" efektīvi arī lielos apgriezienos.

VVT (Variable Valve Timing), jeb mainīgo vārstu darbības tehnoloģija
Šobrīd Variable Valve Timing tiek izmantota daudzos jaunajos Suzuki piekaramajos dzinējos nodrošinot augstu veiktspēju visā dzinēja darbības diapazonā, vienlaikus saglabājot priekšrocības, ko nodrošina četrtaktu tehnoloģijas. Sistēmas pamatā ir inovatīva sadales vārpstu profils, kas paredzētas, lai nodrošinot maksimālu jaudu un veiktspēju pie augstiem apgriezieniem. Variable Valve Timing tiek izmantota, lai izmainītu ieplūdes laiku ar sadales vārpstas palīdzību, kas optimizē gāzu sadali pie zemiem un vidējiem dzinēja apgriezieniem. Tas ļauj dzinējam nodrošinātu maksimālu jaudu visā tās darbības diapazons, kas īpaši būtiski ir pie zemiem un vidējiem apgriezieniem palielinot griezes momentu un spēcīgu paātrinājumu. Viss process notiek automātiski, Jums atliek vien baudīt dzinēja jaudu un veiktspēju

 

Off-Set piedziņas ass
Pirmie kas izmantoja šo tehnoloģiju bija Suzuki, uzstādot Off-Set piedziņas asi piekaramajos četrtaktu motoros. Kur pirmsākumi meklējami DF140T modelī un šobrīd tiek izmantots visos dzinējos sākot no DF70A šis kloķvārpstas / piedziņas ass dizains pozicionē kloķvārpstu priekšā piedziņas asij vienlaicīgi kloķvārpsta, kas ir salīdzinoši smaga daļa, atrodas tuvāk dzinēja priekšai, tādejādi labāk izsvarojot dzinēju uz laivas tranča. Šāda konstrukcija palīdz uzlabot ar dzinēja kompaktumu un palielinātu jaudas sniegumu. Kā vēl viens pluss ir pieminams šīs konstrukcijas spēja samazināt dzinēja vibrāciju, jo pats dzinējs atrodas tieši virs uzkabes. Šiem piekaramajiem dzinējiem ir divpakāpju pārnesumi, lai maksimāli tiktu izmantots visu spēku, ko šie jaudīgie dzinēji atdod. Nodrošinot galīgo piedziņas attiecību 2,50: 1-lielākais kādu var atrast šajā klasē - tas nodrošina spēcīgu griezes momentu, lai ātri paātrinātos un sasniegtu maksimālu gala ātrumu.

 

 

*Braucot ar motorlaivu vienmēr lietojiet personisko glābšanas aprīkojumu.

Tehniskā Specifikācija

Starteris: Elektrisks
Kājas garums / dzinēja svars : X: 635 mm / 220 kg
L: 508 mm / 215 kg
Virzuļa diametrs x gājiens : 97 x 97 mm
Dzenskrūvju variācijas (soļi) : 17 " - 27 "
Dzinējs tips : DOHC 16 - vārstu
Degvielas padeves sistēma : Multi Point Sequential Electronic Fuel Injection
Cilindru skaits : 4
Cilindra tilpums cm3 : 2 867
Maksimālā jauda Zs (kW) : DF175(129.0) / DF150(110.0)
Pilnas droseles darbības diapazons :     DF175: 5500 - 6100 apgr. / min
DF150: 5000 - 6000 apgr. / min
Dzinēja vadība : Distances
Eļļas kartera ietilpība : 8.0Lit .
Aizdedzes sistēma : Elektroniska
Ģenerators : 12V 44A
Dzinēja pacelšana : Hidrauliska
Reduktora zobratu attiecība : 2.50:1
Pārnesumu pārslēgšana : F -N- R
Atgāzu izplūde : Caur dzenskrūvi